Tüp Bebek Hakkında Merak Ettikleriniz

Tüp Bebek Nedir ? Tüp Bebek Hakkında Bilgiler.

Doğum konusunda belli sir sıkıntıya düşmüşseniz ve çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu yöntemlerden biriside tüp bebek yöntemidir. Bu yazımız hakkında tüp bebek yöntemini uygulamadan önce sizleri bir kaç konu hakkında bilinçlendirmek istedik ve bu yazıyı hazırladık.

  • Tüp Bebek Başarı Oranları:  Kişiden kişiye değişmekle birlikte tüp bebekte başarılı olma oranı  %45 ila %65 arasında olmaktadır. Fakat belirttiğimiz gibi, tüm bu unsurlar ve başarılı olma oranı kişilerin fiziksel ve biyolojik özelliklerine göre değişmektedir. Fakat, burada ayrı bir parantez açmak isteriz ki, denemelerden yılmayan ve uzun süre tüp bebek denemelerine devam edenlerin olumlu sonuç alma oranının yüksek olduğundan bahsedebiliriz.
  • Tüp Bebek Ücretleri : En önemli unsurlardan bir tanesidir fakat ucuza kesinlikle yönelmeye çalışmayın. Tüp bebek yapmanın maliyeti 1900-2500 TL civarı aralığındadır. Bu fiyatlar hastanenin donanımına, uzman kadrosuna ve kalitesine göre artabilmektedir. Tüp bebek  yöntemini uygulamadan önce tavsiyemiz ücret konusunda en ucuzu değil, tüp bebek yöntemi konusunda yüksek oranda başarılı olanlarını ve ayda en az 50 hastayı tedavi eden hastanelerin fiyatlarını karşılaştırmanızdır.
  • Tüp Bebek Transfer : Dünyadan her şeyde olduğu gibi tüp bebekte olmama riskide vardır. Fakat güvenlilik konusunda ise tam teşekküllü bir hastanede uygulanacak tüp bebek yönteminin çok güvenli olduğundan bahsedebilir. Özellikle doktorların tecrübeleri ve hastanenin kaliteli olması bu güvenlilik oranını daha da arttırmaktadır.  Tüp bebek yönteminde en fazla karşılaşılan sorunlardan bazıları karın kısmında sıvıların toplanması, şişkinlik ve aşırı şekilde uyarılma tablosudur. Bu uyarılma tablosu sizin hastaneye yatmanızı gerektirmektedir. Ayrıca korkmanıza gerek yok, çünkü bu riskler ile karşı karşıya kalma oranı bahsettiğimiz tecrübeli ekibe sahip hastanelerde  %1dir.
  •  Tüp Bebekdeki Riskler:  Unutmayı ki, tüp bebek yönteminin asla garantisi yoktur. Sadece ilk bir kaç denemeniz başarısız olursa pes etmemeniz ve devam etmeniz sizin gebe kalma oranınızı arttırabilmekte ve dışarıdan görüldüğü kadarıyla pes etmeyen hastaların gebe kalma şansının daha yüksek olduğudur. Elbette bazı hastalar ilk denemede veya ikinci denemede gebe kalabilirler ama biyolojik olarak vücudunuzun izin verdiği sürece kadar bu şansı denemenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>