Güneş Lekesi Nasıl Geçer ?

[quote]Yaz aylarında güneş ışınlan, deniz suyu ve diğer faktörlerin de etkisiyle cildimiz rengini, canlılığım, esnekliğini kaybeder ve ciltte lekelenmeler görülür. İşte lekelerden ve yorgun görünümden kurtulmanın yolları [/quote]

 

Yarafanmş tir bölgeye enjekte edildiğinde. hızla iyileşme sürecini başlatarak doku yenienmeani sağlayan bu yöntem sayesinde cit lekelerinin hafifletilmesi. sicilce izlerinin giderilmesi, cildin daha canlı ve parlak görünmesi sağlanıyor ve uyglamadan yaklaşık 3-4 hafta sonra ilk etkiler fark eriliyor.

 

PRP TEDAVİSİ NASIL UYGULANIYOR?

Hastanın kendi kanı steril bir ortamda alruyor. Özel br santrifüj cihaznda yüksek hızda ve beli surelerde dönduniüyor. Santrifn edien kan ayrıştırılıyor, kann alyuvarlar ve akyuvartar gibi şekıli elemanlan dbe çökerken. Trombcaitten zengn bölümü aynştmlryor. Trombo3itten zengn bu plazma özel br işlemle alınıyor ve tedai edıieoek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluma enjekte ediliyor, işlem yakiopk 30 dakika sürüyor. Bu tedaude kullanılan uygıiama lotlernn farklılık taşıdğını sesleyen Kışlaoğlu, buharın haslann önünde ha/ırtanmasnm önemine değindi. Hastadan kan alıp, santrifüjden geçirmek ve enjekte etmenn PRP tedavisi olmadığını belirten Kışlaoğiu. PRP’nh en ertemi katk)3inn enjekte edildiği bölgede kanlanmayı artırması ve yara iyileşmesi süreçlerini uyarması döjğjxn altını çizdi.

PRP’NİN YAN ETKİSİ VAR MI?

Enjekte karışm  hastann kendi kanıyla hazırlandığı için alerji riski yoktur. İşlem srasında kızanklık meydana gelebilir ancak bu da birkaç 3 saat sonra tamamen geçer.

PEELİNG NEDİR?

Peeling, üst derinin soyulması ile detınn yemlenmesi ve cilt sorvrtonnm giderilmesinde uygulanan en etkili yöntemdir. Pedingle lemd amaç, didin hasar görmüş tabakalarr» kaldırarak sağlıklı tabakayı ortaya çıkarmak vc cildi cantandrmakbr. Cildn uyarılması ile yeni hücrc oluşumu hızlanır vc bu sayede cilt daha 3ağ(ıklı parlak ve pürüzsüz bir görürüme kavuşur.

LEKELER VE KIRIŞIKLIKLARA PEELİNG!

Yüzdeki knçklıkJar, eldn erken yaşlanması, cilt kuruluğu. genişlemiş gözenekler, olt yorgunluğu. olt lekeleri, çatlaklar vc elastikiyet kayto gibi scrunlarn giderilmesi için peelıngi öneren Kışlaoğlu. işlem sonrası cildin daha genç, daha parlak vc daha elastik br hale geldiğini vurguladı.

KAÇ ÇEŞİT PEELİNG VARDIR?

Pcdingler dcrinlğinc göre, yüzeysel, orta derinlikle vc derin olarak üçe ayrıir, Pc-elngin derinliği arttkça etkisi de artar fakat ràkj de bununla doğru crantıt olarak büyür. Bu bakmdan orta ve derin peelinglerin mutlaka uzman kşier tarafndan uygulanması gerekir.

MEYVE ASİTLERİ İLE HAFİF PEELİNG UYGULAMASI

Meyve asitleriyle uygulanan bu yöntemde cîdn üst tabakası yüzeysel darak soyulur. 5 dakika içinde ysp-lan uygJama Ear33ind3 çitle geçici d arak hatif bir yanma ve kızarma oia-biir. Haftada 1 defa olmak üzere 5- 6 kez tekrarlanabil».

PEELİNG SONRASI GÜNEŞ VE MAKYAJDAN UZAK DURUN!

Peelng sonrası cildin 1 özenle korunması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr.

Kıçiaoğlu. idemden sonra güneş ışrtanna maruz kalmamak ve makyajdan uzak durmak gerekliğini halırlalarak sözlerini tamamladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>